A co takhle čeština pánové!

27.12.2014 09:01

Některé písemné projevy jsou opravdu k pousmání. Pokud dělá chyby sekretářka, je možné jí vyměnit, či potrestat, v lepším případě poslat na doškolení. Pokud to ale dělá špičkový manažer, tam už je to horší. Naposledy jsme se pozastavovali nad chybami zveřejněnými z úřadu vlády a byla to pěkná ostuda.

Pokud ale manažer nezná češtinu a dělá gramatické chyby, je to nejen trapné, ale i nebezpečné. Každý vytvořený dokument v písemné podobě může potenciálně sloužit jako důkazní materiál. Je-li v dokumentu gramatická chyba a dokument je zařazen mezi důkazní listiny, nemusí to být ani obratný právník, aby sdělil, že předmětné slovo nezná. Nedivil bych se, kdyby se k tomu stejně postavily i nejvyšší instance. Kromě toho, takový dokument koluje obvykle po celé firmě, aby se zaměstnanci alespoň pobavili, když už málo berou.

Tak se přátelé zamyslete a pokud Vám to není jedno, obraťte se na firmu EKOTERN servis s.r.o. Brno. Tam Vám diskrétně s češtinou pomohou a zůstane to mezi čtyřma očima lektora a posluchače.