Důvěryhodná firma

30.01.2015 05:37

 Štěstí se na nás usmálo. Zazvonil telefon a v něm se ozval ženský hlas, který mi slavnostně oznamoval, že jsme byly oceneni jako důvěryhodná firma. Jaká radost, jaké štěstí! Ve skutečnosti se není ani čemu divit.

 

Proč jsme důvěryhodní?

Nepotřebuji to někam vysvětlovat, ani zdůvodňovat. Máme rádi své zákazníky, baví nás naše podnikání, platíme všem vše včas a snažíme se dávat na trh kvalitní produkty se zárukou. Umíme hospodařit a své povinnosti si plníme, jak nejlépe to jde. Jenom nechápeme, jak se to někde na severu Moravy někdo dozvěděl a dokázal pár měsíců po zapsání své firmy do obchodního rejstříku sestavit dostatek podkladů pro porovnávání, vyhodnotit vše bez vědomí těch, kteří jsou hodnoceni a určit oceněné? Ale jinak - proč bychom měli pochybovat o tom, zda jsme, či nejsme důvěryhodní?

 

Ocenění

Důvěryhodná firma získává certifikát na ozdobném papíře a voděodolné nálepky, které si může nalepit na dveře firmy i aut a to vše zdarma, jako ocenění za svou důvěryhodnost. Tím ale odměny nekončí. Oceněná firma si může zakoupit za pouhých sedmset korun prostor na portále, kde se může zvýraznit pomocí své reklamy.

 

Problém

Nám stačí jen to ocenění. Naši stávající zákazníci nás znají a noví přicházejí na doporučení. Není tedy důvod publikovat na dalších portálech. To je ale problém! Certifikát, nálepky a přístupové heslo doveze kurýr proti zaplacení částky sedmsetkorun plus poštovné a získat pouze certifikát a nálepky bez přístupu na portál tedy nelze.

 

Chyba

Tady to nově vzniklé eseróčko nezvládlo. Podnikatelský záměr, kterým se snaží udělovat hlupákům bezcený papír je sice zajímavý, ale opravdu jen pro takové firmy, kterým chybí podnikatelská obezřetnost a přehled. Navíc se zdá, že by na trhu více uspěla nálepka „Nedůvěryhodná firma“ a tu by mohli udělit nejprve sobě. Určitě by lidé přivítali, kdyby takové nálepky měli povinné přilepené na čele všichni, kteří se snaží oklamat a napálit svého zákazníka.