Šetření na účetnictví se prodraží

27.12.2014 08:50

Je zcela evidentní, že rozdíl mezi profesionální prací a amaterskými postupy je markantní.

Rozhodl jsem se, že jako správný chalupář provedu nátěry na své chalupě. Po poradě s majitelem velké firmy (měl to napsané na zádech a pod tím ještě "POMOHU VÁM"), jsem nakoupil barvy, štětce, ředidla a s chutí se pustil do práce. Dnešní nátěrové hmoty přeci zvládnou vše. A skutečně, z počátku se zdálo, že půjde vše hladce, dokud se mi nazačaly rozpatlávat první nátěry, dokud se nazačala barva odlupovat a dokud se nezačaly dělat bubliny. Naštvalo mě to. Za materiál jsem dal devět tisíc, strávil jsem nad tím celý prodloužený víkend, abych pak musel potupně volat odbornou firmu. 

Přijeli, opravili to a zaplatil jsem jim osm tisíc. Jak to, když já jsem dal jen za materiál devět? Je to jasné. Oni mají množstevní slevy a někdy se může stát, že i s cenou za práci jsou levnější, než mé amaterské postupy.

Totéž je s účetnicvím. Pokušejte se vstupovat do náročné a složité práce, která podléhá častým změnám a jen za opravy toho, co jste natropili zaplatíte víc, něž kdybyste odbornou práci svěřili odborníkům.